Peter Shaker: Poklady najvyššej police – Ebook

Kniha Petra Shakera je plná pozitívnej energie. Autor ju napísal veľmi sviežim a ľahkým štýlom, ktorý je zároveň aj veľmi zaujímavý a pútavý. Je to kniha plná pozitívnych príbehov a prekvapivých situácií, ktoré prežil autor vo svojom vlastnom živote a zanechali v ňom vyraznú stopu vo forme skúsenosti. Peter Shaker na základe svojich vlastných príbehov vysvetľuje princíp šťastia. Poukazuje na to, aké dôležité je neriadiť sa v živote strachom, prečo je zmena dôležitá a kde sú jej korene. Nájdete v nej 73 strán textu, ktorý má spád a prvky ľahkého humoru. Práve preto sa od knihy neodtrhnete, pokiaľ ju nedočítate. Aj preto sa ebook Petra Shakera – Poklady najvyššej police, stal veľmi rýchlo bestsellerom.

V knihe dominujú témy:

HLAVNÉ JE NEBÁŤ SA :

  • niečo pokaziť
  • povedať sám sebe pravdu
  • veriť si
  • vidieť v kôstke strom
  • nebáť sa akejkoľvek zmeny
  • nebáť sa bomby v sebe
  • nebáť sa najvyššej police
  • nebáť sa komunikovať bez titulkov
  • nebáť sa skúsiť všetky stromy  (zdroje).

Úryvok 1:

S jedným známym, ktorý sa volá Tomáš, sme absolvovali asi pred dvanástimi rokmi zaujímavý osobnostný  a rozvojový seminár. Bol veľmi podnetný a naozaj motivačný. Doslova ste po jeho absolvovaní mali chuť okamžite urobiť vo svojom živote zmenu. Začať meniť svoj život iným myslením a prístupom, ako bolo doteraz.

Tomáš okamžite  v zmysle “svojského” pochopenia seminára, že treba urobiť to, čo ste doteraz nikdy neurobili a váš život sa zmení, zavolal svojmu šéfovi a povedal mu všetko, čo si o ňom a jeho pracovných postupoch myslí. A veru nebolo to nič milé a povzbudivé. Samozrejme, na druhý deň prišel o prácu. No Tomáš hrdý na zmenu, ktorú začal vo svojom živote a odvahu, ktorú zrazu nabral, s nadšením a eufóriou začal ľudom hovoriť do očí “svoju” pravdu. Všetko otvorene kritizoval a nedával si servítku pred ústa. Celý život bol zameraný na hľadanie chýb. No do osudného semináru bol len takým tichým dudrošom. S novou “filozofiou úspechu a zmeny” však získal pocit, že jeho zmena k lepšiemu životu znamená “dudrať” nahlas a otvorene. Jeho okolie sa naozaj začalo “meniť”. Prišiel o väčšinu svojich priateľov a známych. V každej práci vydržal len krátku dobu, pretože ho vyštval kolektív alebo vedenie, ktoré jeho kritickú povahu nevedelo zniesť.

Tomáš sa chcel stať bombou vo svojom živote. No jadro jeho bomby nevybuchlo a vnútorná zmena neprebehla. Tomáš nezmenil nič vo svojom vnútri. Len pridal hlasitosť. Akoby ste mali pocit, že ked pesničku, ktorá sa nikomu nepáči dáte hlasnejšie, stane sa príťažlivejšou. S najväčšou pravdepodobnosťou nie.

Vnútorná zmena znamená zmeniť spôsob myslenia, zmeniť pohľad na svet a vlastný život. To je typ reakcie, ktorá sa musí udiať vo vás samých. A potom sa zrazu začne meniť váš celý život. Celý svet bude zrazu iný. Vaša bomba začne meniť aj svoje okolie. Zmena bude viditeľná všade. Pretože zmenou vášho vnímania sveta sa začne meniť všetko. 

A dôležité je si tiež uvedomiť, že ak zmena znamená vidieť …

Úryvok 2:

…Rado, kamarát z finančného sektoru, je už v štvrtej firme. Všade robí tú istú prácu. Všade rovnako nadáva na všetkých a všetko okolo seba. A vždy keď opäť mení zamestnávateľa je plne presvedčený, že tam to už bude iné, super, lebo tam je to tak či onak. A zase je to rovnaké. Asi má fakt smolu, čo?

Nemyslím si. Je to ako, piť pokazené víno a mať pocit, že keď vymením pohár, bude chutiť lepšie. Sranda je, že nechutí. Či vymením 20 pohárov, chuť vína je stále rovnaká. Nechutí mi. Je skrátka pokazené. A žiaden pohár to nezmení. Dokonca ani to, keď samotné víno prelejem do inej fľaše… Ale čo keby som skrátka vymenil víno?! 

Moja dva a pol ročná dcérka nemala svoje “ráno”. Vstala mrzutá a na všetko sa hnevala. Nešlo jej obliecť si pančušky a bolo zle. V tričku, ktoré jej nachystala mamina do škôlky, sa jej pri obliekaní zakliesnila  ruka. A bolo zle. Vlasy v gumičke jej nedržali podľa jej predstáv a bol plač. Následne sa išla pozrieť do zrkadla, ako vyzerá v sukničke. V nálade akú mala, teda“zamračený obláčik”, pri pohľade na seba nebola spokojná. Opäť plač a výmena oblečenia. Znova kontrola v zrkadle.  A nasledoval ten istý scenár. Moja skvelá žena sa ju však po chvíli začala pokúšať rozveseliť. Začali sa spolu blázniť a smiať. “Zamračený obláčik” zmizol. Sofinka si chcela obliecť opäť úplne prvú verziu oblečenia. Stalo sa. Už v dobrej nálade predstúpila pred zrkadlo. Tričko, pančušky, suknička a úsmev na tvári. Zrazu bolo všetko super. Môže sa ísť do škôlky. Prešla “vlastnou” kontrolou. A pritom jediná zmena, ktorá nastala, bola v jej nálade. 

To je podľa mňa nádherný príklad toho, kedy má zmena účinok. Proste si musíte dať sukňu…:-) Nie, srandujem. Nie je to o sukni ani o tričku.

Zmena je vtedy skutočným otočením situácie, keď prichádza zvnútra. Správna zmena, od ktorej očakávate výsledky vo svojom vlastnom živote by mala mať postupnosť “bomby”…

Jeden komentár k “Ebook”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *